В двубой от 3-ия кръг на волейболната Суперлига Нефтохимик съумя да победи домакините от Пирин Разлог с 3:1 гейма (28:30, 25:21, 25:17,25:19). Това беше и трета поредна победа на момчетата на Николай Желязков.

Домакините поведоха в резултата след оспорвана битка в първия гейм и труден успех с 30:28. В следващите части шампионите взеха инициативата и стигнаха до обрат. Бургазлии изравниха след 25:21, а в третия и четвърти гейм бяха още по-убедителни като спечелиха с 25:17 и 25:19.

Капитанът на Нефтохимик Николай Николов, който завърши с 12 точки, бе определен за най-полезен играч на мача. След този успех Нефтохимик дели първото място със състава на Добруджа като и двата тима имат по 9 точки, а Пирин е на 7-ото място с 3.