Отборът на Нефтохимик се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България по волейбол при мъжете след зрелищна победа с 3:2 гейма /17:25, 25:22, 25:21, 25:27, 15:11/ над ЦСКА във втория четвъртфинал на състезанието в Пазарджик.

Съперник на бургазлии на полуфиналите ще е отборът на Добруджа 07.

Силен мач за Нефтохимик изиграха 16-годишният Денис Карягин и Николай Учиков.

Двубоят между ЦСКА и Нефтохимик бе изключително интересен, като „червените” спечелиха първия гейм с 25:17 точки и изглеждаше, че ще имат преимущество.

Вторият гейм обаче бе за Нефтохимик, който сред равностойна игра и 25:22 в края, успя да изравни за 1:1.

Превъзходството на волейболистите на Нефтохимик бе по-осезателно в третия гейм и те успяха да надделеят с 25:21 точки, доближавайки се на гейм от победата.

ЦСКА обаче показа, че няма да се предаде до последно и въпреки, че изоставаше с 19:21 точки,  успя да обърне четвъртия гейм в своя полза и след 27:25 точки, изравни резултата на 2:2 гейма.

Тайбрекът също бе много оспорван, но в заключителните моменти Нефтохимик се възползва от грешки на „червените” и спечели с 15:11, а с това и двубоя с 3:2 гейма.

В Пазарджик тази вечер предстоят и следващите два четвъртфинални двубоя.

Как се стигна до тайбрек между ЦСКА и Нефтохимик?