Нефтохимик 2010 победи шампиона за 2016 година Добруджа 07 с 3:0 (25:20, 25:22, 31:29) в първия мач от група "А" от турнира за купата на България по волейбол (мъже).

В бургаската зала "Младост" домакините бяха водени от националите Теодор Салпаров, Николай Николов и Николай Учиков, които бяха картотекирани специално за надпреварата.

Бургазлии взеха аванс след 25:22 в първата част, а след това резултатът се повтори и в следващия гейм.

Третата част беше най-оспорвана, но и в нея триумфира Нефтохимик 2010, след драматично 31:29.

За гостите от Добрич играха националите Мирослав Градинаров и Светослав Гоцев.

Учиков беше най-резултатен в срещата със 17 точки, а Явор Генов добави още 14 точки.

За гостите Велизар Чернокожев завърши с 13 точки.

Във вторник е вторият мач в групата между Миньор Перник и Добруджа 07.

В среща от група "Б", играна в Дупница, Монтана спечели с 3:1 (25:27, 25:18, 25:21, 25:20) срещу Арда Кърджали. Финалистът в първенството от този сезон изоставаше с 0:1 след първата част, но след това успя да постигне решителен обрат. Националът Тодор Алексиев отбеляза 20 точки за победителите, а Костадин Стойков беше най-резултатен с 22 точки. За Арда със 17 точки завърши Спас Байрев.

Във вторник домакините от Марек Юнион Ивкони ще се изправят срещу Арда Кърджали.