Отборът на Нефтохимик се наложи с 3:1 гейма (25:15, 22:25, 25:21, 25:17) като гост на Хебър в двубой от 19-ия кръг на волейболната СуперЛига.

Гостите от Бургас поведоха с 3:1 след грешка в атака на Теодор Тодоров от Хебър. Последваха 2 поредни точки след атаки на Теодор Тодоров и равенство при 3:3. Шампионите излязоха напред при 7:5 след технична атака на Георги Петров. Брадли Гънтър атакува в аут и тимът от Бургас поведе с 8:5. Ас на Александър Ляфтов намали разликата само на точка при 10:11. Ас на Добромир Домитров даде аванс от 3 точки за Нефтохимик при 13:10. Още една точка за гостите направи 14:10, а Атанас Петров взе прекъсване за Хебър. Нов ас на Добромир Димитров и 15:10. Стойко Ненчев замени Теодор Тодоров в състава на Хебър. При 10:16 Атанас Петров взе и второто си прекъсване в първата част. Единичен блок на Георги Петров спря атака на Брадли Гънтър за 18:11 за Нефтохимик. Спас Байрев замени канадския диагонал. Мирослав Градинаров атакува по блокадата за 21:12. Атанас Петров пусна в игра и Денис Чавдаров вместо Николай Къртев. Технично отиграване на Георги Петров по диагонала от зона 4 и 22:12. При 13:22 Мартин Симеонов замени бившия капитан на националния отбор на България Тодор Алексиев. Волейболистите на Нефтохимик спечелиха първата част с 25:15.

Хебър поведе с 4:2 в началото на втората част. Георги Петров атакува в антената и 5:2 за домакините. Мощна атака по блокадата на Мирослав Градинаров намали резултата до 5:6. Блок на Николай Къртев направи резултата 8:5 за Хебър. Мощна атака на Тодор Алексиев през двойната блокада по правата от зона 4 и 11:8 за Хебър. Домакините поведоха с 14:8 и това принуди Николай Желязков да вземе прекъсване за Нефтохимик. Последваха 3 поредни точки за гостите и 11:14. Последва прекъсване поискано от Атанас Петров. Александър Ляфтов хвана на блок атака на Мирослав Градинаров - 15:11. Миро Граденаров хвана на блокада атака на Брадли Гентър за 15:17. Атанас Петров взе прекъсване за Хебър. Нефтохимик намали до 16:17. Тодор Алексиев атакува в аут по правата от зона 4 - 18:17. Тодор Алексиев се реванши при следващата атака и направи 19:17. Денис Карягин хвана на единичен блок атака на Брадли Гънтър, която възстанови равенството при 19:19. Тодор Алексиев отигра поредна трудна топка и отново изведе Хебър напред с 20:19. Денис Карягин изравни с атака от зона 4 по блокадата - 20:20. Последваха 2 поредни точки за домакините - 22:20. Александър Ляфтов донесе успеха на Хебър във втората част с 25:22.

Домакините от Хебър поведоха с 6:4 в началото на третата част. Шампионите изравниха при 6:6 след двойна блокада. Нов двое блок срещу атака на Александър Ляфтов и тимът от Бургас поведе със 7:6. Последва атака в аут на национала на Северна Македония и 8:6 за Нефтохимик. Бургазлии поведоха с 4 точки при техническото прекъсване 12:8. Разликата са запази до 14:10. Домакините от Пазарджик изравниха при 15:15. Две поредни тройни блокади срещу атаки на Тодор Алексиев даде аванс от 2 точки на Нефтохимик 19:17. Хебър изравни при 20:20. Шампионите дръпнаха с 22:20. Илия Петков атакува мощно през центъра за 23:21. Нова атака на Илия Петков и геймбол при 24:21. Денис Карягин хвана на единична блокада атака на Теодор Тодоров и Нефтохимик затвори третата част с 25:21.

Шампионите от Бургас стартираха ударно в 4-тия гейм и поведоха с 5:2 след ас на Денис Карягин. Хебър успя да намали до 8:9 след атака на Денис Чавдоров. Последна нова поредица от точки за гостите, които драпнаха с 15:9 и 17:12 след блокада на Денис Карягин срещу атака на Александър Ляфтов. Шампионите поведоха с 22:16 и с лекота спечелиха 4-ата част с 25:17 и мача с 3:1 гейма.

Така бургазлии остават на първата позиция с 50 точки и са само на победа от успех в редовния сезон. ВК Хебър пък остава догонващ - на 6 точки зад съперника си от днес.