Нефтохимик 2010 се класира за финала на шампионата на България по волейбол за мъже. Бургазлии победиха драматично пред собствена публика ЦСКА с 3:2 (19:25, 14:25, 26:24, 25:19, 15:9).

"Червените" поведоха с 2:0 в петия мач между двата отбора, но отново допуснаха обрат и загубиха полуфиналния плейоф с 2:3 успеха.

start-photo.bg
20 снимки

Воденият от Александър Попов състав взе аванс в двубоя в Бургас след 25:19 и 25:14 в първите два гейма от двубоя в зала "Младост".

Шампионът от редовния сезон започна да играе по-силно едва в третата част, въпреки че ЦСКА имаше преднина от 17:14. Възпитаниците на Атанас Петров се върнаха в срещата след трудно 26:24.

Последва изравняване на резултата и 25:19 в полза на бургазлии, което даде сериозно предимство за домакините преди решителния гейм.

В тайбрека домакините имаха преднина от 9:6, след което не допуснаха повече изненади и приключиха двубоя при 15:9 след близо два часа и половина.

ЦСКА водеше с 2:0 победи в серията и след това пропусна да спечели един от двата си домакински мача в София, докато отборът от Бургас отново демонстрира силната си форма от редовния сезон.

На финала в Суперлигата отборът на Нефтохимик 2010 ще играе срещу шампиона Хебър, а домакинското предимство е в полза на бургазлии.