Нефтохимик 2010 спечели купата на България по волейбол за мъже. На финала в Пазарджик момчетата на Николай Желязков стигнаха до драматичен успех с 3:2 (25:21, 23:25, 25:21, 23:25, 16:11) над състава на Добруджа 07.

Бургазлии показаха силен характер в ключови моменти и стигна до петата си купа от надпреварата. Нефтохимик 2010 вече спечели и Суперкупата. Шампионите от Нефтохимик започнаха силно мача и първото техническо прекъсване дойде при 12:8 в тяхна полза. Бургазлии поведоха с 19:13.

Антон Узунов
36 снимки

В крайна сметка те затвориха първата част с 25:21. Втората част бе изключително интересна и се стигна до 23:23. Тогава блокада спря атака на Жани Желязков и Добруджа получи геймбол. Георги Манчев се пребори на мрежата с Николай Николов за 25:23. Нефтохимик показа характер и доминираше до 17:14, след което Мирослав Живков взе прекъсване за Добруджа. След това с отлична игра на блок Жулиен Георгиев и Венци Рагин помогнаха на своя тим да обърне до 19:18. Николай Желязков отговори с таймаут за Нефтохимик 2010, което донесе обрат и неговият тим спечелис 25:21.

Четвъртият гейм изключително драматичен. Добруджа владееше положението, но допусна изравняване за 21:21. Двоен блок спря атака на Жани Желязков и Добруджа отново поведе с 23:21. Добруджа стигна до геймбол при 24:22. Двоен блок спря атака на Мартин Мечкаров Ц 24:23. Жулиен Георгиев игра технично с блокадата, за да донесе успех в 4-ия гейм с 25:23. Тайбрекът мина изцяло под диктовката на шампионите от Нефтохимик 2010. Те ликуваха с купата на България след 16:11. Най-резултатен в мача бе Жулиен Георгиев от Добруджа с 27 точки.