Отборът на Нефтохимик 2010 триумфира с титлата във волейболната Суперлига на България. Бургазлии спечелиха с категоричното 3:0 (25:23, 25:15, 25:12) третия мач от финалната серия срещу Хебър и за трета поредна година се окичиха със златните медали.

Нефтохимик стигна до трофея, след като даде само гейм на съперника си в серията. Първите две срещи завършиха с победи за момчетата на Николай Желязков с 3:1 и 3:0 гейма.

Междувременно носителят на Купата на страната, който бе първи след кряа на редовния сезон, остана със сребърните медали в първенството.

Единственото първата част в зала "Младост" бе по-оспорвана и пазарджиклии оказаха отпор. В последствие Нефтохимик наложи своята доминация. Домакините имаха подчертано превъзходство във втория гейм и след 25:15 направиха задачата на носителя на Купата още по-сложна.

Третият гейм отново протече под диктовката на тима на Желязков, който затвори мача след 25:12.

Най-резултатен за победата бе Николай Учиков с 11 точки. За Хебър Брадли Гънтър записа 9 точки.