Тимът на Монтана изигра отличен двубой и победи у дома шампиона Нефтохимик 2010 Бургас с 3:1 гейма, в отделните части 25:18, 24:26, 25:20, 25:23 в среща от 9-ия кръг на волейболната Суперлига, която се игра в зала “Младост” в Монтана.

Lap.bg
33 снимки

Австрийският национала Максимилиан Талер беше най-добрия играч за домакините и след мача той бе избран единодушно за MVP.

В първата част играчите на Монтана изпълняваха много силен сервис, като записа 6 аса и 5 блокади, което спомогна за успеха в първия гейм.

Втората част бе доста по-успорвана. Бургазлии започнаха добре и поведоха с 5:2, а малко след това стигнаха и до 17:12. Последваха шест поредни точки за Монтана при сервис на Радослав Попов. Играта продължи точка за точка, като домакините стигнаха първи до възможност да затворят гейма. Нефтохимик направи 24:24, а на начален удар застана Николай Николов и гостите изравниха геймовете.

В третата част Монтана повеждаше с 2, 3 точки, но Нефтохимик успяваше да изравни. В края при 21:20 за домакините на сервис застана Радослав Попов. Със силен начален удар и добра защита играчите на Даниел Пеев излязоха отново напред в резултата.

В четвъртия гейм Монтана разчиташе предимно на началния си удар, а играчите направиха няколко грешки в атака и домакините дръпнаха с 18:14. Нефтохимик изравни резултата - 22:22. До края гостите направиха повече грешки, докато Монтана игра стабилно и нанесе втора загуба на шампионите в първенството.

Радослав Попов бе най-резултатен с 24 точки, 4 аса и една блокада, Тодор Вълчев добави 20 точки, 4 аса и 5 блокади, а Миколай Сарнечки записа18 точки, 3 аса и една блокада за Монтана.

За Нефтохимик Жани Желязков отбеляза 18 точки, 1 ас, а Николай Николов завърши с 11 точки и 1 блокада.

С тази победа Монтана се изкачва до третата позиция с актив от 19 точки и измества Нефтохимик от първата позиция. Шампионите остават втори с 22. Лидер пък вече е Хебър, който надви Дунав с 3:0 гейма.