Мъжкият отбор на Монтана Монтана победи като гост Арда Кърджали с 3:0 (25:9, 25:16, 25:19 ) в мач от седмия кръг на Суперлигата, игран в кърджалийската зала „Арпезос“.

Така монтанчани записаха шеста победа до сега, като с една загуба и 19 точки заемат първо място във временното класиране, преди края на двубоя Марек – ЦСКА. Тимът на Арда отбеляза шеста загуба, като с една победа и 3 точки се намира на единадесето място във временното класиране.

Гостите от Северозападна България, водени от Даниел Пеев доминираха изцяло в мача. Още в първия гейм монтанчани отбелязаха ударно начало, като оставиха домакините едва на 9 точки. В следващите две части те отново взимаха голям аванс, като затвориха мача чисто за около 70 минути игра.