Монтана постигна трудна победа над Марек Юнион-Ивкони с 3:2 (27:29, 25:20, 25:17, 18:25, 15:12) на старта на първата осмица на волейболното първенство при мъжете.

Изненадващо гостите от Дупница успяха да измъкнат първия гейм с 29:27 и по този начин да поставят Монтана в затруднено положение. Играчите на треньора Даниел Пеев обаче бързо се върнаха в релси и спечелиха сравнително лесно втория и третия гейм на 20 и 17 точки. По всичко изглеждаше, че Монтана ще стигне до сравнително лесна победа, но Марек напълно обърна хода на играта в четвъртия гейм, който спечели с 25:18.

В решителния тайбрек гостите започнаха малко по-добре и поведоха с 4:2 точки. Монтана обаче бързо изравни, като паритетът се запази до 10:10. Тогава Марек отново поведе с 11:10, но като че ли това бе всичко, на което бяха способни играчите на треньора Виктор Карагьозов и след три поредни точки домакините обърнаха и малко по-късно се поздравиха с успех с 15:12.

За Монтана най-резултатен бе 219-сантиметровият руснак Максим Сапожков с 26 точки, докато за Марек с 16 приключи Светослав Иванов.

В другия мач за деня Нефтохимик 2010 победи в Бургас гостуващия Пирин Разлог с 3:0 (25:23, 25:19, 25:20) гейма.

Въпреки категоричния резултат, шампионите имаха много сериозни трудности в първите два гейма. В откриващия Нефтохимик изоставаше с 13:18 точки, но показа класата си и успя да обърне. Във втория гейм Пирин имаше инициатива до средата, но след това волейболистите на треньора Николай Желязков отново обърнаха резултата и спечелиха с 25:19.

В третия гейм домакините поведоха от самото начало и повече не дадоха шансове на съперника си.

С най-много точки за победителите - 16, завърши Жани Желязков, а 14 прибави националът Николай Николов. За Пирин Мартин Юруков реализира 12 точки.