Марица Пловдив спечели първата среща от своята полуфинална серия WINBET Плейофи в Национална волейболна лига срещу Берое Стара Загора.

Плейофът се играе до две победи, така че още един успех дели шампионките от класиране за финала за шампионската титла. В зала Сила днес следобед момичетата на Лазар Лазаров надиграха своите гостенки с 3:0 (25:14, 25:14, 25:12) след точно час игра.

След оспорвано начало, пловдивчанки постепенно наложиха волята си и дръпнаха напред в резултата. Те записаха цели пет аса в първия гейм и го затвориха при убедителното 25:14, след като разпределителката Петя Баракова хитро излъга противниковата блокада с пусната топка за последната точка. По подобен начин се разви резултатът и през втората част – равностойно начало и постепенен превес на Марица.

Крайният резултат в гейма бе абсолютно същият – 25:14. Този път, при първия геймбол за Жълто-сините, страхотно спасяване на либерото Жана Тодорова доведе до организацията на бързо нападение с Александра Миланова, която с лек елегантен удар намери празното място в полето на Берое.

В третия гейм надмощието на шампионките бе най-осезаемо. Миланова направи цели осем точки, а центърът Дима Ушева регистрира 100% успеваемост в атака, като заби мощно и победната точка за 25:12.

Вторият мач от серията е в понеделник, 5 април, от 16:00 часа в старозагорската зала Иван Вазов.