Марица Пловдив спечели титлата в женското волейболно първенство за рекорден девети пореден път.

Воденият от Борислав Крачанов тим разби ЦСКА с 3:0 (25:18, 25:17, 25:13) като гост във втория мач от финала, игран този следобед в зала "Васил Симов" и спечели серията с 2-0 победи, а с това и златните медали.

Пловдивчанки не оставиха съмнение в превъзходството си, спечелиха с лекота за малко повече от час игра и взеха титлата без загубен гейм в двата финални мача.

Startphoto.bg
64 снимки

Двубоят започна чудесно за шампионките, които дръпнаха с три точки 8:5, ЦСКА изравни при 8:8, но маричанки дръпнаха с две точки при 16:14. До края на гейма момичетата на Борислав Крачанов дадоха едва четири точки на своя опонент, а след успешна страхотна блокада на Мария Кривошийска геймът беше взет след 25:18.

Във втория гейм Марица дръпна с две точки при 8:6, но ЦСКА обърна резултата и поведе с 11:9. Стигна се до ново равенство при 11:11. Маричанки успяха да дръпнат при с три точки при 17:14. Шампионките без проблем спечелиха гейма след ас на Ива Дудова за 25:17.

48 снимки

Ударно беше началото на третата част за пловдивчанки, които поведоха с 5:1, стигна се до 16:10. Марица стана шампион след сервис в аут от волейболистка на ЦСКА – 25:13 и 9-та поредна титла за маричанки.

Капитанката на пловдивчанки Ивелина Монова изигра последния си мач като волейболистка на Марица. Марица пък подобри и рекорда на Левски от 8 поредни трофея в шампионата и и стана единственият отбор с 9 поредни титли в първенството.