Марица Пловдив спечели убедително като домакин първия финален плейоф за титлата срещу ЦСКА с 3:0 (25:13, 25:17, 25:15) в Националната волейболна лига за жени. Играе до два успеха от три срещи, като вторият сблъсък е в неделя (9 април) от 16:00 часа в зала „Васил Симов“ в София. При победа Марица ще завоюва рекордна девета поредна титла на страната, а при загуба решаващият трети двубой ще е в Пловдив.
Шампионките започнаха по-концентрирано срещата и отвориха ранна преднина от 8:3, която набъбна до 16:7 в средата на гейма и „жълто-сините“ не изпуснаха инициативата до края, за да затворят първата част при 25:13. Успехът в първия гейм даде импулс в играта на Марица и пловдивският тим поведе с 6:1 в началото на втората част. ЦСКА намали изоставането си до 5:7, но шампионките показаха по-добра ефективност в нападение и отвориха аванс, който задържаха до края, за да вземат и втория гейм след 25:17. Третата част започна равностойно и двата тима вървяха близо в резултата до 12:10 в полза на „жълто-сините“. Постепенно обаче възпитаничките на Борислав Крачанов се възползваха от по-стабилната си игра на блокада и това се оказа решаващо, за да може Марица да стигне до крайния успех след 25:15 в третия гейм.