Лидерът Хебър разби шампиона Нефтохимик с 3:0 гейма в своята зала в Пазарджик /25:15, 30:28, 25:22/.

Така пазарджиклии продължават убедително от началото на волейболната Суперлига, записвайки петата си победа в петте си срещи. Хебър е загубил само два гейма досега и води еднолично в класирането с  15 точки.

Същевременно бургазлии заемат четвъртото място с 3 победи и две загуби досега, като имат 9 точки в класирането.

Хебър имаше превъзходство и  единствено във втрия гейм се стигна до оспорвана битка, завършила 30:28 за домакините.

В следващия кръг Хебър гостува на Марек, а Нефтохимик приема Черно море. Срещите са на 23 и 24 ноември (петък и събота).

Хебър: Венцислав Рагин, Георги Чалъков, Иван Станев, Мартин Симеонов, Брадли Гънтър, Александар Ляфтов, Петър Каракашев - либеро

Нефтохимик 2010: Савелий Поздняков, Илия Петков, Дмитрий Яковлев, Николай Къртев, Георги Петров, Любомир Агонцев, Мартин Иванов - либеро.

Резултати:

Монтана - Дея спорт Бургас - 3:0 (25:20, 25:21, 25:14)
Хебър - Нефтохимик 2010 - 3:0 (25:15, 30:28, 25:22)

от събота:
Дунав Русе - Добруджа 07 - 3:0 (26:24, 25:23, 25:14)
ЦСКА - Левски - 3:1 (25:21, 24:26, 25:18, 25:16)

в петък:
Черно море - Пирин Разлог - 3:1 (25:20, 30:28, 21:25, 25:21)
Миньор Перник - Марек Юнион Ивкони - 0:3 (10:25, 17:25, 13:25)

10. Черно море 5 1 4 6:13 4
11. Миньор 5 1 4 5:12 3
12. Дея спорт Бургас 5 1 4 3:14 2