Тимът на Левски София победи ПСК Локомотив (Пловдив) с 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:19) в първия плейофен мач от група 2 за участие в Първата осмица на Суперлигата, изигран в зала "Христо Ботев".

Така "сините" изравниха серията с пловдивския тим и спорът ще бъде решен в трета среща. В първия мач, част от предварителния турнир, Локомотив се наложи с 3:1 гейма.

Двата отбора започнаха равностойно срещата, като положението се запази до 5:5. След това "сините" взеха превес над съперника. Волейболистите, водени от Владо Николов и Андреа Буратини, доминираха докрай и спечелиха без проблем частта.

Във втория гейм левскарите и пловдивският тим отново показаха равностойна игра отначало. Последва лека преднина на Локомотив след две атаки на Тодор Вълчев, като се запази почти до края. Домакините се измъкнаха от ситуацията след асове на Гордан Люцканов и Боян Йорданов и блокада на Марк Макгивърн. Играта продължи точка за точка, пловдивчани успяха да направят разлика. Това оказа влияние върху представянето на столичани - започнаха да грешат повече и гостите поеха инициативата. Състезателите на Владимир Орлов затвориха гейма в своя полза и изравниха за 1:1 гейма.

Началото на третата част бе сходно с това в първите две. Левскарите поведоха и запазиха разликата до средата, но при 13:13 пловдивчани изравниха. "Сините" не се отказаха, набраха инерция и отново взеха водеща роля. При 20:18 изпуснаха инициативата за кратко и съперникът изравни. Двубоят обаче продължи с пълна сила - две атаки на влезлия на мястото на Гордан Люцканов Самуил Вълчинов изведоха Левски напред и вдъхнаха увереност. Локо атакува умело, но не съумя да преодолее столичния тим. Домакините поведоха в резултата за 2:1 гейма.

Решителната четвърта част продължи с обичайното темпо - отборите играха като равен с равен, след което пловдивчани взеха лидерството. После ролите се размениха и момчетата на Владо Николов поеха възходяща линия. Локомотив се доближи, но не се случи нищо повече. "Сините" доминираха на всички елементи, грешаха по-малко и закономерно спечелиха гейма и мача след 25:19 и крайното 3:1.

Най-резултатни бяха Боян Йорданов и Александър Николов с по 17 точки (1 блокада) (1 блокада). 14 точки добави Марк Макгивърн (2 аса, 6 блокади!), Самуил Вълчинов записа 10 точки на сметката си (77% в атака). За съперника Венцислав Георгиев бе над всички с 20 точки, а Тодор Вълчев се отчете със 17 точки (1 ас, 1 блокада).

Третият двубой между двата отбора е на 10 ноември (вторник) от 18:30 ч. в Пловдив.