Волейболистите на Левски София се поздравиха с четвърти успех в efbet Супер Волей. Воденият от Николай Желязков тим надигра Нефтохимик 2010 Бургас с 3:0 (25:20, 25:17, 25:23) в мач от седми кръг на първенството.

"Сините" тръгнаха ударно в срещата (4:0), след което продължиха да доминират. В средата на гейма (12:7) либерото Симеон Добрев се контузи при сблъсък с Денис Чавдаров и бе заменен от младия Ясен Петров. Въпреки това бургазлии успяха да скъсят разликата (12:9). Впоследствие "сините" продължиха да диктуват положението, но шампионите успяха отново да се доближат. Левскарите останаха стабилни и без проблем затвориха гейма.

Домакините диктуваха положението и във втория гейм (4:1), след което играта продължи равностойно. След осмата точка волейболистите на Николай Желязков дръпнаха и отново бяха водещи. До края на допуснаха да бъдат дори доближени и увеличиха аванса си.

Стартът на третия гейм бе с равностоен, след което българският първенец взе лек превес. На терена при 7:9 в състава на домакините се появи Александър Къндев, което успя да промени ритъма към по-добро. Левски взе солидна преднина при 21:17, за да приключи срещата при 25:23 след близо час и половина игра

Най-резултатен бе Владимир Гърков с 16 точки (1 ас, 1 блокада), като бе отличен за MVP на срещата. 13 точки реализира Майкон Морейра (4 блокади), 12 точки добави Алехандро Торо (1 ас, 1 блокада). За съперника Мурад Хан завърши с 16 точки (2 блокади), с 12 точки приключи Венелин Кадънков (1 ас, 1 блокада).

Левски София заема четвърта позиция в класирането до момента, докато Нефтохимик 2010 е на седмо място.

В друга среща от кръга Берое 2016 се наложи у дома срещу Пирин Разлог с 3:1 (17:25, 33:31, 25:20, 26:24).