В най-оспорвания и интерес мач от кръга на волейболното първенство при мъжете Левски победи Монтана с 3:2 (25:21, 25:18, 23:25, 25:27, 15:9) при гостуването си, като срещата продължи повече от два часа.

Тимът на Левски, който е без контузения си титулярен разпределител Симеон Николов и се раздели с капитана си Владимир Иванов преди ден, бе убедителен и спечели първите два гейма. Монтана определени бе по-добрият отбор в третия и намали резултата. Най-драматична бе четвъртата част, когато "сините" водеха с 4 5 точки на моменти, както и с 23:20 в края. Левски имаше и мачбол при 24:23, но го проигра. В крайна сметка Монтана взе драматично гейма с 27:25 и прати двубоя в тайбрек. В него обаче тимът от София бе по-концентриран и спечели след 15:10. Така Левски взе реванша за загубата от Монтана в София. "Сините" са на второ място в класирането, на две точки зад лидера Дея спорт. Монтана остава пети в подреждането. Венислав Антов от Левски бе над всички с 14 точки, индонезиецът Фахри отбеляза 9 за домакините.

Нефтохимик спечели безпроблемна победа срещу Добруджа 07 с 3:0 (25:13, 25:15, 25:13). Тимът от Бургас е на трето място в класирането, като амбициите на шампионите са по-големи. Най-резултатен за бургазлии бе Венцислав Рагин, който завърши с 9 точки, сред които и един ас.

Пирин (Разлог) също нямаше проблеми с аутсайдера Раковски - 3:0 (25:19, 25:10, 25:18). Радослав Попов реализира 14 точки за Пирин, Кристиян Алексов добави още 11 за успеха.

Младият тим на Хебър бе близо до сензация, но отстъпи на Марек Юнион-Ивкони с 2:3 (25:20, 28:30, 25:21, 30:32, 10:15). Цели 27 точки за тима от Пазарджик отбеляза Калоян Вълчинов. За Марек, който напуска Дупница и се мести в Пловдив от другия сезон, най-резултатен беше Георги Бъчваров с 18 точки.