Волейболистите на Левски София ще играят в първата осмица на Суперлигата, след като се наложиха като гости над ПСК Локомотив Пловдив с 3:1 (24:26, 25:15, 25:23, 25:21) във втория плейофен мач от група 2 от предварителните турнири на първенството.  "Сините" спечелиха серията с 2-1 победи - успех с 3:1 гейма в петък и загуба в груповата фаза с 1:3 гейма.
Собственикът на футболния тим на Локомотив Пд Христо Крушарски и спортния директор на тима Георги Иванов-Гонзо изгледаха мача в пловдивската зала "Сила".
Воденият от Владимир Николов и Андреа Буратини тим загуби първата част, но след това стигна до пълен обрат.

Най-резултатен за Левски стана капитанът Боян Йорданов с 19 точки (73% ефективност в атака), Александър Николов (3 аса, 1 блок, 61% ефективност в атака, 12%перфектно и 52% позитивно посрещане) и Гордан Люцканов (3 аса, 2 блока, 71% ефективност в атака, 15% перфектно и 40% позитивно посрещане) записаха по 15 точки. Ветеранът Марк МакГивърн добави 10 (6 блока, 80% ефективност в атака).

За Локомотив Тодор Вълчев се отчете с 14 точки (3 аса, 1 блок, 43% ефективност в атака, 21%перфектно и 58% позитивно посрещане). Мартин Палийски добави 11 точки (3 блока, 67% ефективност в атака). Венцислав Георгиев се отличи с 10 точки (34% ефективност в атака).

ЛОКОМОТИВ ПД – ЛЕВСКИ  1:3 (26:24, 15:25, 23:25, 21:25)

ЛОКОМОТИВ: Добромир Димитров 2, Венцислав Георгиев 10, Тодор Вълчев 14, Руслан Шевцов 8, Костадин Гаджанов 8, Мартин Палийски 11 – Мартин Иванов-либеро (Борислав Чукалов 4, Евгени Григоров, Васил Атанасов 1, Петър Христозков)
Старши треньор: ВЛАДИМИР ОРЛОВ

ЛЕВСКИ: Владимир Станков, Боян Йорданов 19, Александър Николов 15,  Самуил Вълчинов 2, Марк МакГивърн 10, Христо Цветанов 2 – Владислав Иванов-либеро (Гордан Люцканов 15, Венислав Антов 1, Владимир Гърков 1, Николай Захариев 4)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ