Волейболистите на Левски София записаха 13-а победа от началото на сезона, след като надиграха ЦСКА с 3:0 (25:21, 25:19, 25:17) в сблъсък от 18-и кръг, играно в едноименната зала.

"Сините" тотално обезличиха съперника си спечелиха Вечното дерби за втори път през сезона. В седми кръг Левски надигра съперника със същия резултат.

start-photo.bg
26 снимки

"Червените" тръгнаха силно - с 3:1 и 4:2, но постепенно бяха настигнати от домакините. Играта продължи точка за точка (9:9), след което левскарите поведоха (11:9 и 12:10). В следващите минути момчетата на Николай Желязков доминираха и въпреки че ЦСКА успя да ги настигне и дори да изравни при 20:20, не изпуснаха инициативата. Ас на Светослав Гоцев сложи край на гейма след 25:21.

Домакините продължиха възходящата си линия и във втория гейм, като не допуснаха да бъдат преодолени, въпреки опитите на гостите да се върнат в игра. До края имаше някои оспорвани ситуации, но въпреки това левскарите увеличиха аванса си.

БГНЕС / BGNES
34 снимки

Третата част започна с преднина на "сините" (4:2 и 5:3), след което се стигна до равенство. Впоследствие момчетата на Николай Желязков диктуваха положението на терена и записаха чист успех след 25:17.

За най-полезен играч в мача бе избран разпределителят на Левски Симеон Николов, който завърши със 7 точки. Лазар Бучков бе най-резултатен за победителите с 13. Лидерът на ЦСКА Димитър Димитров също отбеляза 13 точки, но се представи много под обичайното си ниво.

Воденият от Николай Желязков тим вече е втори с 39 точки (13 победи, 5 загуби), "червените" са лидер с 40 точки (14 победи, 4 загуби).