Волейболистите на Левски победиха с 3:2 гейма шампиона Нефтохимик в дербито на 7-ия кръг на мъжката Суперлига.

„Сините” записаха трети успех в шампионата до тук, което им отрежда девета позиция.

Отборът на Нефтохимик пък допусна второ поражение от седемте си мача до момента и заемат третото място във временното класиране в Суперлигата.

Двата състава изиграха интригуващ сблъсък, който предложи много емоции за зрителите в зала „Христо Ботев”.

Левски поведе с 1:0 гейма след 25:20 точки в първата част, но бургазлии изравниха за 1:1 след 25:19.

Третият гейм бе още по-спорван, но домакините измъкнаха успеха с 28:26 точки. Последва нов драматичен гейм, в който „сините” поведоха с 20:16 точки, но Нефтохимик спечели с 27:25 и изравни за 2:2 гейма.

В тайбрека обаче Левски надделя с 15:10 точки.

За Левски игра бившият капитан Теодор Богданов, а за Нефтохимик пък участие взе украинският диагонал Олександър Стаценко.