Хебър Пазарджик стигна до стилна победа като гост над Марек в Дупница с 3:0 гейма. Това е шести пореден успех за пазарджиклии в мач от родната Суперлига. По този начин „тигрите” остават лидери, докато Марек е трети с 10 точки – 4 победи и 2 загуби.

Гостите стартираха уверено и диктуваха играта през първия гейм, като през цялото време Хебър бе напред в резултата, за да затвори частта за 25:17.

Втората част започна равностойно, а Марек дръпна малко по-късно за пръв път в резултата. Наставникът на Хебър Атанас Петров реагира мигновено и направи схеми, като „тигрите” скъсиха разликата и излязоха напред с 4 точки.

В третата част гостите стартираха мощно и събраха преднина. Домакините опитаха да намалят пасива си, но това не стана факт, с което дойде и крайният успех за Хебър.

Най-резултатен за победителите стана Брадли Гънтър с 24 точки, а съотборникът му Александър Ляфтов се отличи с 12 точки.  За домакините Ивс Мутабази реализира 10 точки.