Отборът на Хебър се наложи с 3:1 гейма (21:25, 25:20,25:19, 25:18) над Добруджа 07 в дербито на кръга. Гостите стартираха добре и взеха първия гейм, но впоследствие домакините се вдигнаха и успяха да обърнат резултата в своя полза.

В предния кръг Хебър загуби за първи път през 2020-а година, след като допусна домакинско поражение от Монтана, но сега момчетата на Николай Димитров съумяха да стигнат до победата въпреки изоставането си.

Домакините от Хебър не стартираха добре в първия гейм на мача и бяха принудени да догонват. Гостите се възползваха в пълна степен от колебанията им и ги натиснаха, след което спечелиха и гейма с 25:21.

Пазарджиклии изравниха при 18:18, след което направиха точкова серия и поведоха с 22:18. Това бе преломен момент за гейма, който бе спечелен от Хебър с 25:20.

В следващите две части домакините стабилизираха играта си, заиграха на по-високо ниво и допуснаха минимален брой грешки. В крайна сметка, Хебър стигна до победата, печелейки последните два гейма с 25:19 и 25:18.

Над всички за Хебър бе канадският диагонал със страхотните 21 точки (2 блока, 2 аса и 46% ефективност в атака) за победата.

Капитанът Тодор Алексиев (67% ефективност в атака и 21% позитивно посрещане) и Николай Къртев (4 блока и 64% ефективност в атака) добавиха 12 и 11 точки за успеха.

За най-полезен играч на мача бе обявен разпределителят Любомир Агонцев, който направи много включване и дори се отчете с 4 точки (2 блока) за победата.

За тима на Добруджа Жулиен Георгиев (41% ефективност в атака) и Пламен Шекерджиев (4 блока, 1 ас, 32% ефективност в атака и 46% позитивно посрещане) реализираха 13 и 11 точки.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Хебър: Георги Братоев, Брадли Гънтър 21, Тодор Алексиев 12, Александър Ляфтов 9, Николай Къртев 11, Теодор Тодоров 10 - Добромирр Иванов (либеро)

Треньор: Атанас Петров

Добруджа 07: Иван Станев 6, Жулиен Георгиев 13, Пламен Шекерджиев 11, Димитър Маринков 10, Светослав Арнаудов 10, Александър Кордев 4 - Николай Тодоров (либеро)

Треньор: Петър Шопо