Хебър Пазарджик продължават отличното си представяне в първенството при мъжете - Супер Волей. Пазарджиклии надиграха Марек Юнион-Ивкони Дупница с 3:0 (25:16, 26:24, 25:20) в среща от пети кръг, изигран в югозападния град, съобщи bgvolleyball.com.

"Тигрите" са втори във временното класиране, като имат 12 точки в актива си (4 победи). Дупничани са девети с 6 точки (2 успеха, 3 загуби) и мач повече. Треньорът Мартин Коста Бланко пусна в игра младият Дейвид Кръстев вместо Брадли Гънтър. Други промени в стартовата шестица нямаше.

Волейболистите на Хебър записаха успеха си само два дни след триумфа над Олимпиакос (Пирея) и класирането си в групите на Шампионската лига. Гостите от Пазарджик тръгнаха ударно в срещата, повеждайки с 3:0. Постепенно "тигрите" набраха инерция и оформиха стабилна преднина. До края положението не се промени и Хебър поведе без проблеми в резултата.

През по-голямата част от втория гейм волейболистите от гостуващия тим бяха доминиращи, но след 14-та точка играта продължи равностойно. Дупничани поеха инициативата и вкараха интрига, но в ключовите моменти шампионите продължиха мотивирано и измъкнаха частта след три геймбола.

В третия гейм пазарджиклии отново имаха водеща роля, като поведоха със 7:3 и 8:5. Впоследствие обаче допуснаха да бъдат настигнати от съперника, но след това отново се мобилизираха и устояха на съпротивата. Хебър записа чист успех след 25:20 и крайното 3:0 гейма. Най-резултатен бе Якопо Масари с 16 точки (2 аса, 1 блокада), с 10 точки приключи Тодор Алексиев (1 ас). За съперника Димитър Дулчев завърши с 10 точки (1 ас, 1 блокада).

Убедителни победи с по 3:0 гейма записаха още тимовете на Монтана, Пирин и Левски.