Хебър постигна лесна победа с 3:0 (25:17, 25:21, 25:13) в гостуването на Черно море от 19-ия кръг на първенството на България по волейбол при мъжете. Отборът от Пазарджик, който по-рано през кампанията триумфира и с купата на страната, нямаше никакви проблеми срещу "моряците" и приключи двубоя след малко повече от 60 минути. Варненци успяха да достигнат границата от 20 точки единствено във втората част от мача в зала "Христо Борисов".

"Тигрите" водеха с 10:6 и 20:14 в първата част, за да я спечелят с 25:17. В третия гейм Хебър имаше преднина от 12:6, за да затвори двубоя с категоричното 3:0.
Бившият национал Тодор Алексиев реализира 15 точки в полза на победителите, а неговият съотборник Якопо Масари добави още 14 точки. За домакините с 10 точки се отличи Симеон Димитров.

Воденият от треньора Камило Плачи състав е на четвърто място с 41 точки, колкото има и ЦСКА. Лидерът Нефтохимик 2010 има 45 точки след 14 поредни успеха. Отборът на Черно море продължава да заема деветата позиция.