Хебър надделя над гостуващия Добруджа 07 с 3:0 (26:24, 25:18, 26:24) в отложена среща от първия кръг в първата осмица на мъжката волейболна Суперлига.

lap.bg
10 снимки

Пазарджиклии останаха на върха на класирането с 4 победи от 5 мача и актив от 13 точки, докато тимът от Добрич допусна първо поражение в три срещи и с 6 точки и трети в подреждането.

Първата част беше много оспорвана, като гостите водеха с 23:21 и при 24:23 имаха геймбол, но допуснаха обрат.

Втората част също вървеше равностойно, но към края със серия от четири поредни точки Хебър поведе с 21:15, което се оказа решаващо.

В третия гейм Добруджа дръпна с 18:12, но постепенно домакините съкратиха пасива си, като с пет поредни точки дори обърнаха до 24:21. В последствие те пропуснаха три поредни мачбола, но все пак триумфираха при четвъртата си възможност.

Тодор Алексиев беше най-резултатен за успеха с 13 точки, а Спас Байрев добави 10.

Жулиен Георгиев се отличи с 9 точки за добричлии.