Хебър и Нефтохимик 2010 започнаха с победи в четвъртфиналните плейофи от мъжкия волейболен шампионат на България. Носителят на титлата от миналия сезон Хебър постигна обрат от 0:1 до 3:1 у дома срещу Добруджа 07.

Отборът от Добрич изненадващо спечели първата част след 25:21, но след това домакините демонстрираха отлична игра на блокада и в атака, постигайки пълен обрат при 25:21, 25:15 и 25:17.

Най-резултатен в полза на Хебър беше канадецът Брадли Гънтър с 21 точки, докато неговият съотборник Тодор Алексиев добави още 17 точки. Италианецът Якопо Масари и Виктор Йосифов се отличиха с по 13 точки.

За гостите Златко Кьосев завърши с 19 точки.

Нефтохимик 2010 спечели лесно с 3:0 (25:16, 25:19, 25:12) у дома срещу ЦСКА за малко повече от час игра.