Хебър е новият носител на Суперкупата на България след победа с 3:0  над шампиона Нефтохимик в столичната зала "Христо Ботев".

Първият гейм вървеше точка за точка преди бургазлии да дръпнат с 15:11. Прекъсване на треньора на Хебър Атанас Петров спря устрема на Нефтохимик и така се стигна до 23:23. Жани Желязков натисна блокадата на Хебър и се пребори за точката, която изведе шампионите до геймбол при 24:23. Двоен блок обаче спря Георги Петров за 24:24. Равенството се запази до 29:29, а Венцислав Рагин и Тодор Алексиев  затвориха първия гейм при 31:29.

Втората част също тръгна равностойно до 4:4 преди да дойдат моментите на Брадли Гънтър и 9:7 за Хебър. Николай Желязков взе прекъсване за шампионите, което даде първоначално даде резултат, но после се развихриха Тодор Алексиев и Брадли Гънтър за 15:11 за тима от Пазарджик. Въпреки опитите на Жани Желязков и Добромир Димитров Нефтохимик не успя да спре атаките на Алексиев и Гънтър и Хебър спечели и втората част с 25:20.

Третата част бе равностойна до 5:5, когато Жани Желязков завърши атака на Нефтохимик. Волейболистите на Хебър обаче заиграха много силно и бързо поведоха с 14:7 след атака в мрежата на резервата Денис Карягин. До края тимът от Пазарджик не изпусна инициативата и спечели още по-убедително с 25:18.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3 (29:31, 20:25, 18:25)

НЕФТОХИМИК: Добромир Димитров, Жани Желязков, Мирослав Градинаров, Георги Петров, Николай Николов, Илия Петков - Теодор Салпаров-либеро
Старши треньор Николай Желязков

ХЕБЪР: Георги Братоев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Александър Ляфтов, Николай Къртев, Венцислав Рагин - Петър Каракашев-либеро