Шампионът на България по волейбол при мъжете Хебър е на победа от участие във финала на първенството.

Във втората среща от полуфиналите с Левски пазарджиклии се наложиха с  3:2 (18:25, 25:20, 19:25, 25:17, 16:14) гейма и вече водят с 2:0 победи преди пренасянето на серията в собствената им зала.

Тази вечер в столицата "тигрите" трябваше да правят обрат, тъй като изоставаха с 0:1 и 1:2 гейма, а в петия губеха с 6:9 точки. Три аса в самия край на Шекерджиев, Йосифов и Джулио Сабби, както и няколко успешни атаки на италианеца Якопо Масари обаче помогнаха на Хебър да постигна втора поредна победа в залата на Левски в тази плейофна серия.

Най-резултатен за победителите от Хебър бе Масари с 21 точки. Още 15 прибави Сабби, Николай Николов реализира 14, а Тодор Алексиев и Виктор Йосифов завършиха с по 12 точки.

За домакините от Левски Алехандро Торо бе най-резултатен с 19 точки. 18 записа Владимир Гърков, а със 17 приключи Венислав Антов.