Носителят на Купата на България Добруджа продължава защитата на титлата си, след като в четвъртфинален сблъсък изхвърли от турнира отбора на Пирин Разлог. Добричлии спечелиха драматично с 3:2 гейма (18:25, 26:24, 26:24, 20:25, 13:15) и ще се изправят срещу състава на Монтана в полуфиналите утре. В другия сблъсък от тази фаза Хебър ще мери сили срщу Нефотхимик за място във финала.

Мачът започна силно за тима на Добруджа, който натрупа преднина от три точки още в самото начало при 5:2. Волейболистите на Пирин обаче бъро  съумяха да изравнят и да доведат нещата до 5:5, а първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за състава на Добруджа.

Носителят на трофея продължи да трупа солидна преднина в своя полза, а втората пауза дойде при 16:10 в полза на добричлии . Тимът на Петър Пенев бе почти безапелационен от начален удар и съвсем заслужено успя да спечели първата част с 25:18.

Във втория гейм като че ли двата тима размениха ролите си. Наставникът на Пирин Разлог Северин  Димитров направи две промени в състава си, като в игра се появиха Франсиско  Сотелдо  и Радослав Попов. Ходът на специалиста даде желания резултат и частта започна по добре за тима от Разлог, който поведе с 5:2. След силното начало Пирин отстъпи леко инициативата , което позволи на Добруджа да изравни до 7:7.

След игра точка за точка до 19:17 в полза на добричлии , съставът на Пирин намери сили за обрат на резултата и успех в частта. След ас на Костадин Гаджанов  резултатът стана 23:23, а в крайна сметка възпитаниците на Северин  Димитров доведоха нещата до 26:24 в своя полза.

Третата част бе абсолютно копие на втората част. Пирин взе своето в заключителните моменти на третия гейм. Добружа  имаше преимуществото и  инициативата, но не успя да завърши гейма на висота и отстъпи на своя съперник в последните минути. По подобие на втория гейм Пирин показа здрави нерви и съумя да затвори частта с 26:24 след нов обрат.

В четвъртия гейм Добруджа натрупа преднина от пет точки още в началото на частта. Денис Чавдаров изпълни няколко добри сервиса , а тимът от Добрич поведе с 8:3. Последва равностойна игра, но възпитаниците на Петър Пенев съумяха да запазят разликата в точките и да спечелят гейма с 25:20, с което двубоят влезе в решителен тайбрейк .

Драмата в заключителния пети гейм не липсваше. Играта вървеше точка за точка до 10:10. Нешев реализира ас за своите, а след блок на Георгиев Добруджа натрупа две точки преднина. Стигна се до три поредни мачбола  за добруджанци. Два от тях бяха спасени от волейболистите на Пирин, но в крайна сметка носителят на Купата успя да затвори гейма и мача при 15:13 и да си осигури място на полуфиналите.