Добруджа продължава защитата на титлата си и се класира на полуфинал в мъжкото волейболно първенство, след като отстрани Левски с 2-0 победи.

След категоричната победа в Добрич, в зала "Универсиада" Добруджа също се наложи с 3:0 гейма - 25:18, 25:20 и 25:22.

Левски бе без най-добрия си играч този сезон - Спас Байрев - който бе уличен в употреба на забранени вещества.

Звезда на ВК Левски с положителна допинг проба?

Владо Николов за Спас Байрев: Не знам за допинг

Двубоят започна много равностойно, Добруджа излезе с точка напред на първото техническо прекъсване, а след 8-8, гостите направиха серия от шест поредни точки. Това бе моментът на пречупване за "сините", които повече не успяха да се върнат в играта.

Добруджа поведе рано във втория гейм, но Левски навакса изоставането си и изравни до 9-9 след силни изяви на Гордън Люцканов. Играта продължи точка за точка, но добричани отново взеха аванс на второто техническо прекъсване и не погледнаха назад.

Левски се държа на ниво и в третия гейм, бори се докрай, като взе и 22 точки в него, но въпреки това класата на Добруджа взе връх.

Добричани спечелиха с по-силна атака - 55%, и въпреки по-слабото посрещане направиха нужното, за да стигнат до полуфинала.

Там вече ги очаква Монтана, като победителят се решава с три победи от пет мача.

Двубоите от полуфиналите, Добруджа - Монтана, са на 29, 30 март и 2 април и при нужда - 3, 6 април.

Другият финалист ще определят ЦСКА и Нефтохимик.