Добруджа 07 Добрич надигра като домакин шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:20, 25:17, 25:23) в последния мач от 12-ия кръг на Суперлигата, който се игра пред около 1000 зрители в зала "Добротица".

Така добричлии записаха втора категорична победа над шампионите в първенството, след като се наложиха с 3:0 при гостуването им в Бургас през първия полусезон.

Успехът ги върна в тройката на Суперлигата, като Добруджа 07 заема трето място във временното класиране с 26 точки след осем победи и четири загуби. Нефтохимик отстъпи на пета позиция със седем победи, пет загуби и 21 точки

Дебют за тима на Добруджа направи новото попълнение - младежкият национал на Сърбия Давидe Ковач, който игра цял мач. Домакините доминираха през по-голямата част от срещата. Единствено в третата част Нефтохимик поведе в края на гейма, но допусна обрат, домакините се наложиха в решителния момент и се поздравиха с чиста победа./БТА