Дея спорт постигна исторически първи успех в съперничеството си срещу градския съперник Нефтохимик 2010 в дербито на Бургас от 11-ия кръг на волейболното първенство за мъже.

Отборът на Дея се наложи с 3:1 (25:19, 25:18, 21:25, 25:18)  в зала "Младост" в морския град.

С успеха воденият от Андрей Николов тим е убедителен лидер в класирането с 29 точки. Нефтохимик е пети с 19 точки

Волейболистите на Дея спечелиха категорично първите два гейма след силна игра на сервис и на блокада.

Нефтохимик взе инициативата в третия гейм и показа, че няма да се предаде без съпротива. Тимът дръпна в резултата с 19:13 и затвори третия гейм с 25:21.

Това събуди играчите на Дея, които в четвъртия гейм отново владееха ситуацията на полето и след 25:18 се поздравиха с крайната победа.

Най-резултатен за Дея бе Валентин Братоев с 18 точки. За Нефтохимик се отличи Бранимир Грозданов с 16 точки.