ЦСКА се наложи с 3:1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:14) като гост срещу Левски София в дербито от втория кръг във волейболното първенство на България при мъжете.

"Червените" постигнаха втория си успех през новия сезон и са на първо място във временното класиране с актив от 6 точки.

lap.bg
49 снимки

В първата и третата част воденият от Александър Попов отбор спечели ключовите разигравания, за да се поздрави с краен успех в двубоя. "Сините" надделяха във втория гейм, но това не беше достатъчно, за да избегнат второто си поредно поражение през кампанията.

В четвъртата част ЦСКА изцяло диктуваше събитията на полето в зала "Левски София", приключвайки дербито след повече от два часа.

Най-резултатен за победителите стана египтянинът Реда Хайкал с 33 точки. Неговият съотборник Георги Татаров добави още 12 точки.

В състава на домакините Венцислав Антов се отличи с 18 точки.