Волейболният отбор на ЦСКА се наложи над Левски с 3:1 гейма (25:19, 21:25, 27:25, 25:20) в дербито на 13-ия кръг на Суперлига при мъжете.

ПЪРВИ ГЕЙМ:

В първия гейм волейболистите на ЦСКА поведоха с 3:2 и 4:3 след две поредни успешни атаки на 41-годишният Христо Цветанов. Волейболистите на Левски успяха да обърнат резултата и да поведат с 8:5. Христо Цветанов намали до 10:11. Пайп на Методи Ананиев даде преднина от 2 точки при техническото прекъсване 12:10. “Сините” дръпнаха с 14:11 след атака на Мартин Павлов в мрежата. ЦСКА намали само до 1 точка при 14:15 след атака на Ивайло Стефанов. “Червените” изравниха при 16:16. Смилен Мляков изведе Левски напред с атака по правата от зона 2 - 17:16. Атака в аут на Гордан Люцканов даде преднина на ЦСКА с 19:18. “Червените” поведоха с 20:18, след като бе отсъден двоен удар на либерото на Левски Ивайло Лалов. Андрей Жеков взе прекъсване за “сините”. Мартин Павлов отигра трудна топка за 21:18 за ЦСКА. Мощна атака по правата от зона 4 за Мартин Павлов и 23:19 за ЦСКА. Андрей Жеков взе второто си прекъсване за Левски. Блокада на Мартин Павлов срещу атака на Смилен Мляков - 24:19. Ас на Владимир Станков донесе успахе на ЦСКА в първата част с 25:19.

ВТОРИ ГЕЙМ:

Гордан Люцканов заби първата точка за Левски в началото на втората част. Постепенно “сините” поведоха с 8:4. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Волейболистите на на Левски дръпнаха с 10:6. Страхотно посрещане на Ивайло Стефанов даде възможност на Владимир Станков да вдигне перфектно на Андрей Николов в центъра за 7:10. Смилен Мляков атакува мощно по правата от зона 2 за 12:8 при техническото прекъсване. Атака в центъра на Христо Цветанов и 10:13. Ас на Мартин Павлов съкрати разликата само на точка при 14:15. Андрей Жеков взе прекъсване за Левски и емоционално реагира на грешките на своите волейболисти. ЦСКА стигна до равенство 15:15, след като Гордан Люцканов атакува в аут. Последваха 3 поредни точки за “сините” и 18:15. Александър Попов взе прекъсване за “червените”. Левски стигна до геймбол при 24:19. “Сините” спечелиха втората част с 25:21.

Ilian Telkedzhiev, LAP.bg
42 снимки

ТРЕТИ ГЕЙМ:

Третата част започна с 4 бързи точки в полза на Левски и 4:0. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. “Червените” изравниха при 5:5. Равенството се запази до 10:10. Марк МакГивърн изведе Левски напред с 11:10. Методи Ананиев направи 15:12 след контраатака. ЦСКА успя не само да изравни при 15:15, но и да поведе след две поредни отлични изяви на диагонала Димитър Димитров. Самуил Вълчинов смени опитния Методи Ананиев. Отлични изяви на Теодор Богданов на блокада срещу атаки на Димитър Димитров и Левски поведе с 20:17. ЦСКА намали до 19:20. “Червените” изравниха резултата при 22:22, след като Владимир Станков с мощен сервис даде възможност за технична контраатака на Ивайло Стефанов. ЦСКА стигна до геймбол при 24:23 след атака на Мартин Павлов по диагонала от зона 4. Марко МакГивърн изравни за 24:24.

Христо Цветанов хвана на блокада Самуил Вълчинов и Левски стигна до геймбол №2 при 25:24. Методи Ананиев се върна в игра. Отново Марк МакГивърн възстанови равенството - 25:25. ЦСКА стигна до геймбол №3 след атака на Андрей Христов в центъра - 26:25. Ас на Димитър Димитров донесе успеха на ЦСКА в третата част с 27:25.

ЧЕТВЪРТА ЧАСТ:

В четвъртата част равенството се запази до 4:4 след пусната топка на Владимир Станков. Атака на 47-годишният Ивайло Стефанов и 7:4 за ЦСКА. Андрей Жеков взе прекъсване за “сините”. “Червените” поведоха с 9:5.  Трифон Лапков намали до 8:10. Блокада на Димитър Димитров срещу атака на Гордан Люцканов и 12:8 за ЦСКА при техническото прекъсване. “Сините” намалиха до 11:13. Две поредни успешни блокади на Андрей Николов и ЦСКА поведе с 15:11. Двоен блок на Андрей Николов и Владимир Станков спря атака на Самуил Вълчинов за 16:12. Ивайло Стефанов атакува с удар над глава за 18:14. Две поредни успешни блокади на Мартин Павлов срещу атаки на Трифон Лапков и ЦСКА поведе с 21:16. Андрей Жеков взе прекъсване за Левски. Гордан Люцканов атакува в аут - 22:16. ЦСКА стигна до мачбол при 24:18 след грешка в атака на Гордан Люцканов. Мощен сервис на Владимир Гърков даде възможност на Левски да намали до 20:24. Гордън Люцканов атакува в антената и ЦСКА спечели 4-ата част с 25:20 и мача с 3:1 гейма.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: Делчо Раев, Смилен Мляков, Гордан Люцканов, Методи Ананиев, Теодор Богданов, Мърк МакКгивърн - Ивайло Лалов (либеро)

Треньор: Андрей Жеков

ЦСКА: Владимир Станков, Димитър Димитров, Ивайло Стефанов, Мартин Павлов, Христо Цветанов, Андрей Николов - Валентин Пейчев (либеро)

Треньор: Александър Попов