Нефтохимик 2010 започна с драматична победа във финалната серия в мъжкото първенство по волейбол. Бургазлии се наложиха изключително трудно с 3:2 (20:25, 31:29, 26:28, 29:27, 19:17) у дома срещу Хебър и водят в плейофите за титлата с 1:0 успеха. Възпитаниците на Атанас Петров състав постигнаха решителен обрат, след като изоставаха с 0:1 и 1:2 и успяха да спасят четири мачбола.

"Тигрите" имаха аванс от 11:8 в първата част, но допуснаха изравняване при 14:14, за да спечелят с крайното 25:20 след успешна атака на бившия национал Тодор Алексиев.

start-photo.bg
72 снимки

Вторият гейм се разви изключително драматично. Първоначално бургазлии изпуснаха преднина от 19:16, но успяха да изравнят при 31:29 при неуспешно нападение на Джулио Саби.

Малко по-късно ситуацията беше подобна, но в полза на гостите от Пазарджик. Те пропиляха аванса си от 16:13, но съумяха да си върнат водачеството в двубоя след 28:26 след успешна игра на блокада на Саби.

Драматичните разигравания в четвъртата част взеха връх, а Хебър пропусна четири мачбола и преднина от 24:20 при начален удар на резервата Мариян Наков, за да позволи на домакините да направят обрат до 29:27 след грешка в атака Джулио Саби.

В тайбрека гостуващият отбор направи 3:0 и 7:5 в своя полза, но се стигна до равенство 8:8, а Нефтохимик 2010 поведе за 13:10, но Хебър съумя да изравни до 14:14. Бургазлии се възползваха от шестия си мачбол и приключиха срещата след ас на Красимир Георгиев при 19:17 след повече от три часа в зала "Младост".

"Свикнахме да правим драми. Пребориха се момчетата срещу силен отбор и показаха характер. Когато ни повеждаха, пак имаше усмивки в нашето поле. Тези, които влязоха от пейката, обърнаха мача с началния си удар. Иван Станев доигра мача с големи болки. Дано го възстановим за утрешния двубой. Във втория мач ще ни бъде доста трудно, но момчетата ще успеят да превъзмогнат това", заяви треньорът на победителите Атанас Петров.

Матей Михайлович отбеляза 26 точки в полза на домакините, а съотбрникът му Калоян Балабанов добави още 17 точки.

Джулио Саби от Хебър беше най-резултатен в двубоя с 32 точки. Тодор Алексиев отбеляза още 21 точки за "тигрите".