Черно море прати в решителен трети мач серията с Дея спорт от четвъртфиналите на мъжкото първенство по волейбол.

В собствената си зала "Христо Борисов" варненци спечелиха с 3:2 (16:25, 25:14, 16:25, 25:23, 15:13) гейма и се добраха до трети мач, който да определи полуфиналиста от двойката.

Гостите от Бургас, които завършиха редовния сезон на първо място в класирането, изглеждаха съвсем близко до почти протоколна победа. Възпитаниците на старши треньора Франческо Кадеду спечелиха първия и третия гейм с по 25:16 и водеха в четвъртия с 11:7, а след това и с 16:13.

Подкрепяни от феновете си обаче домакините направиха обрат и взеха четвъртия гейм с 25:23. В тайбрека в петия гейм те поведоха с 10:7 точки и макар Дея да съкрати изоставането си само до точка в края, при втория си мачбол варненци стигнаха до победата.