Мъжкият национален отбор на България по волейбол завърши наравно във втората си контролна среща със Сърбия. Тимът на Николай Желязков направи 2:2 (21:25, 21:25, 25:22,25:23) в Белград.

Първият гейм започна силно за българите, които показаха добро посрещане и разнообразна атака. Началният удар и многото грешки попречиха да бъдат напълно равностойни. Домакините направиха само 3 грешки, но и 3 аса от този елемент.

Вторият гейм бе равностоен с отлична игра на Александър Николов. Домакините отново направиха по-малко грешки. Те запазиха аванса си, натрупан преди втората половина, до края и спечелиха с 25:21.

За третия гейм Игор Колакович смени изцяло тима си. Николай Желязков също предприе рокади. На мястото на Аспарухов (който вчера игра 5 гейма) започна Светослав Иванов, Николай Колев замени Светослав Гоцев, а като либеро заигра Симеон Добрев. Тимът ни бе по-добър на полето и водеше в резултата до 16:16. Ас на Цветан Соколов ни върна водачеството, което успяхме да запазим до края и да спечелим гейма с 25:22 след атака на Алекс Николов.

За четвъртия гейм Желязков направи още промени като в игра бяха Добромир Димитров, Николай Колев, Стефан Чавдаров, Радослав Парапунов, Светослав Иванов, Денис Карягин и либеро Симеон Добрев. Младите ни национали започнаха по-плахо, но след това бяха напълно равностойни на домакините. В ключовите моменти нашите поведоха с 23:21, устояха на атаките на домакините и спечелиха с 25:23 за крайното 2:2 гейма.

Най-резултатен за България бе Александър Николов с 18 точки, от които 1 ас. 10 точки добави капитанът Цветан Соколов, а 8 направи Светослав Иванов. За Сърбия 10 точки заби Александър Атанасьевич.