Националният тим на България излиза срещу Словения във важен мач от Евроволей 2023 във Варна. Вчера възпитаниците на Пламен Константинов си осигуриха място на 1/8-финалите на надпреварата, след като Украйна надделя над Финалндия с 3:2 гейма и изпрати скандинавците у дома.

Днешният сблъсък обаче е решителен за това какъв съперник ще срещне България в следващата фаза. Мачът между България и Словения е днес от 20:30 часа в Двореца на културата и спорта във Варна.

При успех днес, независимо с какъв резултат, България ще изпревари Хърватия в крайното класиране в групата и ще заеме второто място. При поражение обаче, има вероятност националите ни да паднат до четвърта позиция, което би означавало и по-тежък съперник на 1/8-финалите – Франция.

Значение за всичко това обаче ще има другият двубой от 17:30 часа между Испания и Украйна.

До този момент България има две победи и две загуби.