Националният отбор по волейбол за жени се изправя днес срещу Германия в мач от 3-и кръг в предварителна Група „В“ на Европейското първенство. Сблъсъкът в Спортна зала „Колодрума“ в Пловдив стартира в 19:00 часа и ще можете да го проследите на живо в сайта Gong.bg.

Възпитаничките на селекционер Иван Петков стартираха повече от убедително и вече записаха две категорични победи над Гърция и Испания с по 3:0 гейма.

Kiril Bekyarov / LAP.bg
47 снимки

Днешният съперник Германия записа победа над Чехия с 3:1 и загуби от Полша с 1:3 гейма.

Двубой днес ще е първото истинско по-сериозно предизвикателство за Елица Василева и компания, които още вчера си осигуриха място на 1/8-финалите, но успех над Бундестима ще увеличи допълнително шансовете на „лъвиците“ ни за добро класиране в Група „В“.