Днес женският национален отбор по волейбол на България ще изиграе третата си среща от европейското първенство в Монца. Опонент ще бъде Италия, а залогът е първо място в групата. Мачът на "Арена ди Монца" започва в 22:00 часа.

Родните волейболистки започнаха ударно с две победи по 3:1 гейма срещу Хърватия и Босна и Херцеговина

Домакините пък са настоящия европейски шампион и  трети от Световното първенство през 2022г. На старта на този форум италианките са още по-доминантни и записаха 2 победи над Швейцария и Румъния без да загубят гейм.

"Скуадра Адзура" разчита на най-силните си състезателки и е абсолютен фаворит, но "лъвиците" не губят надежда. Макар и с доста обновен състав, момичетата на Лоренцо Мичели имат с какво да изненадат изключително класния състав на домакините.

Сериозен е интересът към срещата и всички 4500 места в залата вече са разпродадени.