Шампионът Нефтохимик спечели драматично в пет гейма срещу ЦСКА в първи мач от полуфиналната серия във волейболното първенство при мъжете. Бургазлии измъкнаха ценен успех след тайбрек и поведоха в серията. Двубоят премина през редица обрати, като единствено в първия гейм Нефтохимик спечели убедително с 25:19. "Армейците" изравниха след 25:23, но гостите отново поведоха след 25:23. ЦСКА рискува на сервис в четвъртия гейм и успя да изравни след ново 25:23 и да прати мача в тайбрек. Подкрепяни от своите фенове в зала "Христо Ботев", "червените" бяха близо до победата, но в решителните точки в края гостите показаха по-голямата си класа и стигнаха до крайния успех след 15:12. Най-резултатен за Нефтохимик бе Николай Учиков с 26 точки.

Шампионът Нефтохимик се наложи с 3:0 като гост на ЦСКА във втория полуфинален плейоф.

Бургазлии спечелиха безпроблемно, в отделните геймове на 21, 20 и 20.

Третата среща от серията е на 5 април в Бургас и при победа Нефтохимик ще се класира за финала.