Възроденият и доста променен състав на ВК Левски записа първата си победа в българското първенство, след като се наложи с 3:1 гейма (17:25, 25:16, 25:22, 25:20) над гостуващия тим на Добруджа.

Повторен дебют за "сините" направиха Боян Йорданов, Методи Ананиев и Венцислав Рагин, които бяха привлечени в състава от президента Владимир Николов. Двубоят бе и първи на Андрей Жеков като треньор на тима, който се справи отлично в новото си поприще.

След слаб първи гейм, домакините постепенно напипаха верния ритъм и в следващите три гейма не оставиха шанс на своя съперник.

До този момент представянето на Левски бе трагично - 9 мача, 9 загуби и едва един спечелен гейм, но сега отборът записа първи успех и вече има 3 точки в класирането като все пак остава на последното място.

В другия мач, игран в неделя, Пирин Разлог победи Монтана с 3:1 гейма (20:25, 25:23, 25:17, 32:30).

Резултати от кръга:

Пирин Разлог - Монтана - 3:1 (20:25, 25:23, 25:17, 32:30)
Левски Боол - Добруджа 07 - 3:1 (17:25, 25:16, 25:22, 25:20)

от петък:
Арда Кърджали - Тетевен Волей - 3:2 (21:25, 25:21, 29:31, 25:11, 17:15)
Нефтохимик 2010 - ЦСКА - 3:0 (25:22, 25:14, 25:19)
Марек Юнион Ивкони - Миньор (Перник) - 3:1 (25:13, 21:25, 25:11, 25:15)

8. ЦСКА 11 5 6 20:22 15
9. Миньор 11 1 10 7:31 3
10. Левски Боол 11 1 10 4:31 3