Волейболният отбор на ЦСКА допусна поражение с 1:3 /17:25, 23:25, 30:28, 16:25/ гейма от Нефтохимик 2010 в мача от 2-я кръг на Суперлигата.

Срещата се игра в зала „Васил Симов“, а подкрепата, която дадоха феновете на „червените“ на своите любимци, бе повече от пламенна. Въоръжени с шалове, знамена, тъпани и свирки, запалянковците създадоха вълнуваща атмосфера, а преди началото на двубоя, изпълниха и химна на България.

Срещата бе наблюдавана и от националния селекционер на България Пламен Константинов. На трибуните бяха още Сашо Везенков и Тити Папазов.

Нефтохимик започна по-силно, като спечели първия гейм с изразителна преднина – 25:17. Във втората част домакините се противопоставиха и затрудниха значително бургазлии. Гостите обаче намериха точната „формула“ за противодействие и успяха да се поздравят в края – 25:23.

В третия гейм „червените“, окрилени от подкрепата на своите фенове, успяха да спечелят след много оспорвани разигравания – 30:28.

Четвъртата част започна добре за Нефтохимик, който в крайна сметка я затвори след 25:16.

В класирането ЦСКА е 5-и с 3 точки, а Нефтохимик е втори с 6 пункта.