Волейболният Нефтохимик 2010 изхвърли ЦСКА на четвъртфиналните плейофи в мъжкия шампионат. Това стана след победа в залата на "червените" с 3:0 и така бургазлии взеха серията с 2:1 успеха.

Те започнаха мача вихрено и взеха първата част с 25:15. След това обаче опонентът им се окопити и завърза интригата, но не достатъчно, за да вземе дори и един гейм. В крайна сметка гостите взеха следващите части с 25:22 и 25:21.

Така те стигнаха до полуфиналите, където съперникът им беше ясен отдавна. Това е тимът на Добруджа, който първи стигна до тази фаза, елиминирайки аутсайдера Левски Бол с 2:0 победи още миналата седмица.

В другия полуфинал един срещу друг се изправят тимовете на Марек Юнион Ивкони и Монтана. Шампионите научиха днес съперника си, след като монтанци изхвърлиха Арда Кърджали в третия мач, игран в тяхната зала.

Монтана стигна до предпоследния етапна първенството след успех с 3:0 (25:19, 25:15, 25:18) и обща победа в серията с 2:1.