Волейболният шампион при дамите Левски спечели редовния сезон в първенството. За да сторят това „сините“ трябваше доста да се потрудят, за да вземат точка от дербито срещу Марица в Пловдив, въпреки че загубиха с 2:3 гейма.

Определено момичетата на Иван Петков има за какво да съжаляват, след като водеха с 2:0 (25:21, 25:21), имаха своите възможности в третия гейм, който загубиха с 23:25, а в четвъртия достигнаха до 2 мачбола, но отстъпиха след 26:28. В тайбрека все пак Марица достигна до успеха след 15:12, пише bgvolleyball.com.

Страхотен мач за Левски записа Мирослава Паскова, която заби 28 точки (3 аса, 1 блокада, 36 % в нападение). Виктория Григорова добави 16 (1 ас, 7 (!!) блокади, 53 % в атака). За Марица Таня Събкова направи 24 точки (4 аса, 2 блокади, 49 % в нападение), а Силвана Чаушева остана с 21 (1 ас, 2 блокади, 34 % в атака).

Така в крайното класиране след редовния сезон Левски остана на първото място с 54 точки, на две пред Марица.

В полуфиналните плейофи за титлата при волейболистките, които ще се изиграят след Европейското първенство за девойки, Левски ще играе с Казанлък Волей, а Марица с ЦСКА.