Шампионът Марица Пловдив продължава победния си ход в Националния волейболна лига за жени, след като победи категорично с 3:0 (25:20, 25:15, 25:17) Марица 2022 като гост в среща от 9-ия кръг на първенството. "Жълто-сините" продължават да водят в класирането с пълен актив от 27 точки и само 1 загубен гейм от началото на сезона. Отборът на Марица 2022 остава на шесто място в подреждането с 9 точки в актива си.

Двубоят в зала "Колодрума" започна по-силно за символичните домакини от Марица 2022, които поведоха с 6:3, но шампионките изравниха и двата тима вървяха точка за точка до 13:13. Тогава възпитаничките на Борислав Крачанов направиха серия от 6:1 точки за 19:14 и това се оказа решаващо за крайния изход на първата част - 25:20 в полза на Марица.

Вторият гейм отново стартира равностойно. Постепенно обаче "жълто-сините" взеха инициативата и затрудниха посрещането на домакините с поредица от силни сервиси, което позволи на шампионките да отворят солиден аванс от 19:10 и след това затвориха гейма при 25:15.

В третата част отборът на Марица 2022 не успя да се противопостави, след като в ролята на догонващ с 2:8 още в началото на гейма, а Марица се възползва от грешките в противниковото поле и спечели и третата част с 25:17.

В следващия кръг шампионките гостуват на ДКС Варна, а Марица 2022 ще срещне Славия в София.