Носителят на Суперкупата на България Нефтохимик 2010 отбеляза първа победа във волейболния шампионат за мъже. Във втория кръг волейболистите от Бургас победиха като домакини Левски София с 3:1 (25:16, 15:25, 25:23, 25:21) в бургаската зала "Младост" и взеха своите първи три точки, след като на старта на първенството отстъпиха в гостуването си на ЦСКА с 0:3 гейма.

Реализатор за Нефтохимик стана Пламен Христов с 19 точки. Явор Генов и Мартин Пенев добавиха по 14 за успеха. За Левски най-резултатен бе Мартин Павлов с 14 точки. Симеон Александров и Тодор Богданов завършиха с по 13 точки.

Първи успех в Суперлигата записа и тимът на Миньор (Перник), който надигра като домакин Арда (Кърджали) с 3:0 (25:15, 25:19, 25:18). Двубоят бе наблюдаван от повече от 500 зрители, сред които и президентът Георги Първанов. Перничани не разочароваха своите привърженици, като изковаха чиста победа за около 80 минути игра.
Монтана пък продължава успешния си старт в първенството, като записа втора чиста победа, този път над Черно море (Варна) с 3:0 (25:19, 25:17, 25:21).

Реализатор за победата на Монтана стана Минчо Минчев с 15 точки. Златко Кьосев добави 12 точки за успеха.

С това тимът от Северозападна България е водач във временното класиране с две победи, 6 точки и без загубен гейм. Втори в таблицата е ЦСКА с две победи, 6 точки и един загубен гейм. Трети и четвърти са Добруджа 07 и Пирин с по 3 точки, както и един мач по-малко. В понеделник, 24 октомври, двата тима излизат един срещу друг в директен двубой, който е последен от втория кръг на Суперлигата.