Нефтохимик 2010 се класира отново за финала в мъжкия волейболен шампионат. Бургазлии победиха с 3:0 (25:19, 27:25, 25:23) като гости Монтана в четвъртата среща от полуфиналната серия.

Гостите играха по-силно на блокада и компенсираха изоставането си в атака и на начален удар.

Бургазлии започнаха много силно мача, като се откъснаха с 9:5 в резултата и до края не изпуснаха аванса си за крайното 25:19.

Вторият гейм бе много по-оспорван и драматичен, като домакините от Монтана поведоха с 4:0 и 12:6, но оставиха гостите да ги настигнат. Тимът спаси един геймбол при 24:25, но в крайна сметка отстъпи.

Нефтохимик показа по-здрави нерви и в третия гейм, като имаше два мачбола при 24:22 и реализира втория.

Най-резултатен за победителите бе Николай Учиков с 15 точки, като с 12 остана съотборникът му Юлиус Фиркал.

За Монтана с 16 точки завърши Любослав Симеонов.