Нефтохимик 2010 започна с победа участието си на полуфиналите в първенството на България по волейбол за мъже. В първя мач от серията бургазлии се наложиха с 3:1 (15:25, 25:23, 25:18, 27:25) над домакина Левски София.

Шампионите от миналия сезон изгубиха първия гейм с 15:25, но след това контролираха събитията на полето, за да се поздравят с пълен обрат, дошъл след близо два часа игра. "Сините" показаха добра игра във втората и четвъртата част, но опитният отбор, воден от треньора Мартен Стоев, успя да извлече максимума в най-важните моменти от двубоя в столицата.

В четвъртата част Левски пропусна геймбол при 24:23 в своя полза, след което Нефтохимик 2010 съумя да приключи мача при 27:25.

Иван Раич се отличи с 25 точки за победителите. Съотборникът му Розалин Пенчев добави още 15 пункта.

За Левски с 16 точки се отличи Венислав Антов. Майкон Морейра реализира 15 точки за "сините".

Втората среща между двата състава е на 7 април в Бургас.