ЦСКА и Нефтохимик 2010 ще играят пети мач за класиране на финал в първенството по волейбол при мъжете. В зала "Христо Ботев" столичани отстъпиха с 2:3 (30:32, 25:12, 25:20, 21:25, 12:15) срещу бургазлии и резултатът в полуфиналната серия беше изравнен до 2:2 успеха.

"Червените" изпуснаха няколко възможности да започнат срещата значително по-силно. Първата част приключи при драматичното 32:30 за гостите, а столичани отговориха подобаващо с много по-добро представяне във втория и третия гейм, обръщайки резултата изцяло в своя полза.

В четвъртия гейм бургазлии отново си върнаха превъзходството и се добраха до тайбрек. В него възпитаниците на треньора Атанас Петров направиха серия от 7:7 до 11:7 и успяха да удържат аванса си до кроя, въпреки финалния щурм за ЦСКА.

Най-резултатни в полза на победителите станаха Матей Михайлович и Аксел Трухчев с по 21 точки.

За ЦСКА с 42 точки се отличи Димитър Димитров. Съотборникът му Александър Симеонов добави още 14 точки.

Петата и решителна среща между двата състава е във вторник в Бургас, след като противниците размениха по две победи в гостуванията си.